DIY Σύνθεση και Επισκευή Ηλεκτρονικού Υπολογιστή

960x380 DIY

Ημερομηνία διεξαγωγής: Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2018, 19:00-21:00
Κόστος Παρακολούθησης: 10€ (Ενδιαφερόμενοι εκτός Κολλεγίου) / Δωρεάν για φοιτητές και απόφοιτους του Κολλεγίου
Τόπος διεξαγωγής: Αμφιθέατρο DEI College, 1ος όροφος

Το DEI College σας προσκαλεί να παρακολουθήσετε το σεμινάριο του Τεχνικού Η/Υ και Mobile συσκευών, Αλέξανδρου Κισκούκη «DIY Σύνθεση και Επισκευή Ηλεκτρονικού Υπολογιστή». Το σεμινάριο απευθύνεται σε χρήστες με βασικές γνώσεις Η/Υ.

Σκοπός του σεμιναρίου είναι να αποκτήσει ο ενδιαφερόμενος τις γνώσεις:

• Πως να συνθέσει-αναβαθμίσει έναν Η/Υ

• Πως να επιλέξει τα κατάλληλα κομμάτια για τον Η/Υ που χρειάζεται με βάση τις ανάγκες του

• Πως να εξασφαλίσει την ομαλή λειτουργία του Η/Υ με σωστή συντήρηση και χρήση

• Να διαγνώσει μια βλάβη και να προχωρήσει σε μια επιτυχή επισκευή με ασφάλεια

Το σεμινάριο θα περιλαμβάνει:

• Το hardware ενός Η/Υ και ποιες οι λειτουργίες του

• Πως επιλέγω τα κατάλληλα κομμάτια για νέα σύνθεση ή αναβάθμιση

• Συντήρηση Η/Υ

• Διάγνωση και επισκευή βλάβης

Εισηγητής

Ο Κισκούκης Αλέξανδρος εργάζεται εδώ και πολλά χρόνια σαν τεχνικός ηλεκτρονικών υπολογιστών και έχει πολυετή εμπειρία στις επισκευές και αναβαθμίσεις Η/Υ. Τα τελευταία χρόνια ασχολείται ταυτόχρονα και με το EthicalHacking σαν freelancer στον τομέα της πρόληψης ιντερνετικών επιθέσεων τόσο σε ηλεκτρονικούς υπολογιστές αλλά και σε mobile συσκευές. Έχει συνεργαστεί με την εταιρία MediaMarkt τόσο στο τεχνικό κομμάτι με την επισκευή ηλεκτρονικών συσκευών αλλά και σαν εκπαιδευτής του προσωπικού στον τομέα του Service αλλά και των πελατών για την ορθή χρήση και συντήρηση των συσκευών τους.

Η δήλωση συμμετοχής είναι απαραίτητη.

Με την ολοκλήρωση του σεμιναρίου θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Πληροφορίες- Αιτήσεις συμμετοχής:

Θεοδωρίδου Ευθυμία
Educational Advisor
Εθνικής Αμύνης 9 Θεσσαλονίκη
2310-251888 και 2310-251999

Συμπληρώστε την φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το σεμινάριο